Noworodkowa Sesja Domowa

Podczas sesji noworodkowej ukazuję piękno niedawno narodzonego dziecka w jego naturalnych pozycjach oraz w objęciach kochających rodziców i rodzeństwa. Sesja noworodkowa odbywa się we własnym domu, gdzie wszystko co jest potrzebne mamie i noworodkowi jest w zasięgu ręki.


Od kiedy i do kiedy najlepiej zrobić sesję noworodkową?

Sesje noworodkowe wykonuję od kliku dni po urodzeniu do 14 dnia życia niemowlaka, wtedy dzidziuś smacznie śpi i można układać go w różne bezpieczne pozy.

Dlaczego sesje noworodkowe wykonuje się do 2 tygodnia życia noworodka?

Noworodek do 14 dnia życia „pamięta” ułożenie z brzuszka mamy, jeszcze lubi być ciasto opatulony, ma skurczone nóżki. Po tym czasie słabiej śpi, budzi go dotyk oraz zaczyna prostować nóżki.

Czy sesje noworodkowe są bezpieczne?

Posiadam studio specjalnie przystosowane do tego typu sesji, ukończyłam warsztaty z pozycjonowania noworodka, dodatkowo jestem mamą dwóch córek, także drodzy rodzice oddajecie swój skarb w bezpieczne ręce.

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Na sesję noworodkową najlepiej zabrać ze sobą wszystko co jest niezbędne dla dziecka, czyli: mleko, pieluchy, pieluchę tetrową, dodatkowe ubranie, kocyk i smoczek. Jednolite stroje dla całej rodziny, bez napisów i grafik, spójne kolorystycznie. Sesja noworodkowa trwa minimum 2 godziny, warto wziąć ze sobą jakąś przekąskę.

Jak przebiega sesja noworodkowa?

Sesję noworodkową rozpoczynam od przebrania lub rozebrania noworodka. Potem następuje karmienie i usypianie dzidziusia. Pozycjonuję śpiącego malucha na beangabu (specjalna poducha do pozycjonowania) oraz układania w koszyczkach. Na koniec wykonuję ujęcia w objęciach rodziców i zdjęcia z rodzeństwem.

Czy wykonuję zdjęcia noworodka w domu?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką sesję wykonać także u Was w domu, wtedy dzidziuś może być także starszy. Wtedy wykonuję naturalną sesję domową, mogę też zabrać ze sobą koszyczki wraz z ozdobami. W zaciszu domowym, na spokojnie, swobodnie i bezpiecznie powstają niepowtarzalne ujęcia. Warto zatrzymać się na chwilę, gdyż dzieci zmieniają się z dnia na dzień. Chodzi o to, aby napawać się każdą sekundą, całować główkę noworodka, jego stópki, dotykać miękkiej skóry dziecka, przytulać, być z nim tu i teraz. Nic nie powinno zaburzyć tych chwil.

Noworodki są cudowne, niewinne a czasem nawet się uśmiechną.

sesja noworodkowa w domu